CIEKAWOSTKI & URODA

Kolory zamiast słów

Biel jest barwą czystości i niewinności, radości i mądrości. Oznacza źródło życia, prawdę i zwycięstwo dobra nad złem i śmiercią. Biały bukiet daje się pannom, by wyrazić im szacunek, białe kwiaty mówią: Kocham, ale jeśli nie chcesz, nawet cię nie dotknę.

Czerwień jest barwą namiętności płodności oraz odwagi. Czerwień połączona z czernią jest symbolem egoizmu, gwałtu i zdrady. Czerwień jest także kolorem miłości i uczuć o charakterze wyraźnie seksualnym. Gdy mężczyzna wręcza kobiecie czerwony bukiet kwiatów, mówi tym: Kocham cię i pragnę byś była moja.

Błękit jest symbolem wierności, bukiet niebieskich kwiatów mówi: Zawsze chcę być tylko z tobą.

Zieleń jest barwą nadziei na szczęście, zwycięstwa i kontemplacji. Zielony jest kolorem kompromisowym, symbolizuje także płodność i nieśmiertelność. Zieleń także jest barwą miłości jako bardzo silnego uczucia związanego z zazdrością i zawiścią. Bukiet zielonych kwiatów mówi: Pragnę, aby nam się udało, nie zawiodę.

Żółty jest barwą nienawiści i zdrady. Stopniowo kolor ten stał się symbolem fałszu, bezwstydu, wrogości. Żółty bukiet kwiatów mówi: Nie dokazuj, miła, nie dokazuj.

Róż jest barwą namiętności. Różowy bukiet to oznaka szczerej sympatii, przyjaźni i oddania, które może przerodzić się w coś więcej. Kwiaty w tym kolorze mówią dziewczynie: Bardzo cię lubię! Aczkolwiek jeżeli są to różowe róże przewiązane zieloną wstążką oznacza to, że młodzieniec chce się oświadczyć.

Pomarańcz od dawna aż po czasy dzisiejsze jest barwa nadziei. Pomarańczowy bukiet kwiatów mówi: Mam nadzieję, że coś się wydarzy.

Fiolet to barwa smutku i żałoby, w miłości oznacza rozstanie.. Fioletowy bukiet kwiatów mówi: To już koniec, nie ma już nic.

Czy znasz symbolikę kwiatów i znaczenie ich kolorów? http://www.wp.pl/
=========================================================================
Lawenda dla relaksu i urody

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uroda/news-lawenda-dla-relaksu-i-urody,nId,1464674?parametr=dziecko_wntt&sId=1525995#pst77083350utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Do wykonania maseczki lawendowej potrzebujemy: garść suszonych kwiatów lawendy, odrobinę wrzątku, łyżkę mąki lub glinki kosmetycznej. Suszone kwiaty lawendy zalewamy niewielką ilością wrzątku i zostawiamy do przestygnięcia. Do mieszanki dobrze jest dodać łyżkę mąki lub glinki kosmetycznej, wtedy uzyskamy gęstszą konsystencję maseczki. Na oczyszczoną skórę twarzy nakładamy maseczkę

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uroda/news-lawenda-dla-relaksu-i-urody,nId,1464674?parametr=dziecko_wntt&sId=1525995#pst77083350utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
a jak zrobic ta maseczke z cebuli

~Ela – 08.07 (23:28)

obraną cebule trzesz na tarce do ziemniaków, wymieszaj z glinką z drogerii; przed nałożeniem sprawdź na szyi,pod uchem czy Cię nie uczula.
0 0 Odpowiedz
A.

~A. – 08.07 (23:59)

Na tarce ucierasz, ale ja robilam to rzadko. Odcinałam plaster i samrowalam sie 3 razy dziennie. Pamietaj, żeby tez jesc cebule i wyrzucac odkrojoną, bo cebula chlonie wszystkie bakterie z powietrza, pozostawiona nie jest juz nic warta.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/uroda/news-lawenda-dla-relaksu-i-urody,nId,1464674?parametr=dziecko_wntt&sId=1525995#pst77083350utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
Magiczny ocet jabłkowy
Środa, 14 stycznia (11:07)

Nieklarowany, prawdziwy jest drogi. A zrobienie go w domu jest tak proste! Przyda się nie tylko w kuchni…
Ocet jabłkowy /©123RF/PICSEL
Ocet jabłkowy
/©123RF/PICSEL
Resztki – do lodówki

Do szklanego pojemnika – dużej miski lub ceramicznego garnka – odkładamy przez kilka dni resztki z jabłek: środki, skórki, ogryzki (bez pestek), pulpę po wyciśniętych na sok owocach. Nie skrapiamy cytryną – one powinny ściemnieć. Trzymamy je przez ten czas w lodówce!

Fermentacja

Szklany, duży słój wyparzamy. Resztki oczyszczamy z ogonków, gniazd nasiennych. Ważymy. Szykujemy taką samą ilość przegotowanej, chłodnej wody. Dosładzamy miodem – 2 łyżki na pół litra. Umieszczone w słoju resztki jabłek zalewamy wodą i okrywamy pojemnik tetrą. W temperaturze pokojowej przez cztery tygodnie doglądamy, czasem mieszając. Zrobiony ocet zlewamy przez gazę do wyparzonych butelek.
W łazience i kuchni

Ocet jabłkowy jest antybakteryjny i antygrzybiczy, dlatego w nim możemy wyczyścić cążki do paznokci i nożyczki. Raz w tygodniu umieśćmy na 15 minut w szklance z octem szczoteczki do zębów. Szykując surówkę z marchewki, obmyjmy warzywo octem.
Medyczne walory

Z powodzeniem zastąpi lecznicze preparaty: załagodzimy nim, przemywając zmiany, trądzik, wykwity naskórne, łupież, obrzęki stawów, oparzenia, ukąszenia owadów. Raz w miesiącu zróbmy nim płukankę do włosów.
Przechowywanie

Ocet trzymajmy w ciemnych, dobrze zamkniętych butelkach, w chłodnym miejscu.

Czytaj więcej na http://www.styl.pl/dom/poradnik/news-magiczny-ocet-jablkowy,nId,1589203#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.